Ludzie i style

Znowu z Anglią. Losowanie eliminacji mundialu 2022

Trener Jerzy Brzęczek i najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski Trener Jerzy Brzęczek i najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski Kuba Atys / Agencja Gazeta
O przeskoczeniu Anglików możemy pomarzyć (choć trochę racjonalnych argumentów za naszą wygraną też da się znaleźć), ale drugie miejsce jest niemal obowiązkowe.

Karty eliminacji mundialu 2022 rozdane. Polska spotka się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Zwycięzcy dziesięciu grup mają pewny wyjazd do Kataru. Ci, którzy zajmą drugie miejsca, będą musieli męczyć się w barażach. Z dogrywki awansują trzy reprezentacje.

Czytaj też: Wirus zaraża sport. Ważne imprezy pod znakiem zapytania

Kto jeszcze pamięta Wembley ’73

To będą dziwne, bardzo intensywne eliminacje. Dziesięć meczów w dziewięć miesięcy przyszłego roku (ewentualne baraże wiosną kolejnego). Do tego w środku tych gier muszą się jeszcze zmieścić przełożone z powodu pandemii mistrzostwa Europy. W sumie dla większości faworytów kilkanaście ważnych albo bardzo ważnych spotkań. Początek już w marcu: piłkarze będą wybiegać na boisko trzykrotnie.

Jeśli popatrzeć na polską grupę z dzisiejszej perspektywy, to nasz niemal stały prześladowca, czyli Anglia, może czuć się bardzo pewnie. Kto pamięta o 1973 r. i zwycięstwie w Chorzowie, a później remisie na Wembley? Tylko najstarsi kibice. Później było już znacznie gorzej. Jeśli jednak trener Jerzy Brzęczek chce się zmierzyć z legendą Kazimierza Górskiego na placu gry, to będzie miał wyjątkową sposobność. Chyba że pójdzie coś bardzo nie tak podczas Euro 2021 i zmieni się przywódca kadry.

O przeskoczeniu Anglików możemy pomarzyć (choć trochę racjonalnych argumentów za naszą wygraną też da się znaleźć), ale drugie miejsce jest niemal obowiązkowe. Wiem, wiem, Węgry są na fali wznoszącej, bo zakwalifikowały się w ostatnim momencie na mistrzostwa Europy.

Reklama