Ludzie i style

Pralki piorą pełną parą

Pekin i Katar – wstydliwe igrzyska

San Francisco, protest obrońców praw człowieka i uchodźców z Tybetu przeciwko organizacji igrzysk w Pekinie. Na tablicy hasło: nigdy więcej olimpiad wstydu. San Francisco, protest obrońców praw człowieka i uchodźców z Tybetu przeciwko organizacji igrzysk w Pekinie. Na tablicy hasło: nigdy więcej olimpiad wstydu. Justin Sullivan
Rok 2022 przynosi dwie wielkie sportowe imprezy: zimowe igrzyska i piłkarski mundial, organizowane w krajach łamiących prawa człowieka. Dojdą do skutku za wszelką cenę. Na przekór klimatowi, wygodzie kibiców, a przede wszystkim przyzwoitości.
Imigranci podczas prac przy budowie stadionu w Katarze. Według „Guardiana” w trakcie robót zginęło 6,5 tys. pracowników.Hamad I Mohammed/Reuters/Forum Imigranci podczas prac przy budowie stadionu w Katarze. Według „Guardiana” w trakcie robót zginęło 6,5 tys. pracowników.

Dwa centymetry. To ubiegłoroczny poziom opadów śniegu od stycznia do marca w regionie Yanqing, gdzie za niewiele ponad miesiąc (4 lutego) rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie. Ich nominalnym gospodarzem jest odległy o kilkadziesiąt kilometrów Pekin – tam odbędzie się halowa część igrzysk. Kwestia śladowej ilości pokrywy śnieżnej w miejscu rywalizacji zimowych sportowców przestała kłopotać Międzynarodowy Komitet Olimpijski, ponieważ z Pekinu popłynęło zapewnienie, że śnieg w górach zostanie wyprodukowany przez armatki.

Polityka 1/2.2022 (3345) z dnia 28.12.2021; Sport; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Pralki piorą pełną parą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >