Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Marcin Rotkiewicz wyróżniony za najlepszy tekst popularnonaukowy

Marcin Rotkiewicz otrzymał wyróżnienie za tekst „Milczenie Pasikoników” Marcin Rotkiewicz otrzymał wyróżnienie za tekst „Milczenie Pasikoników” Michał Mutor / Agencja Gazeta
Dziennikarz POLITYKI otrzymał wyróżnienie za tekst „Milczenie Pasikoników”. Gratulujemy!

Marcin Rotkiewicz został wyróżniony w prestiżowym konkursie im. Karola Sabatha na najlepszy tekst popularnonaukowy w polskich mediach.

Organizowany przez stowarzyszenie Naukowi.pl konkurs jest adresowany do wszystkich dziennikarzy, którzy dzięki swojej pracy popularyzują naukę, medycynę i technikę.

Dziennikarz POLITYKI zdobył wyróżnienie za tekst „Milczenie Pasikoników”, który został opublikowany 18 lutego 2015 r.

Jury konkursu doceniło wybór tematu wykraczającego poza typowe naukowe zagadnienia poruszane w mediach, rzetelność dziennikarską i popularyzatorską w wymagającej formie, jaką jest wywiad.

Główną nagrodę w konkursie otrzymała dziennikarka „Gazety Wyborczej” Olga Woźniak za tekst „Robak mój przyjaciel”, opublikowany 30 czerwca 2015 r. w dodatku „Nauka dla każdego”. Drugie wyróżnienie otrzymał jej redakcyjny kolega Wojciech Mikołuszko za tekst „Ewolucja ewolucji”.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Przebudzenie na Majdanie. 10 lat temu nikt nie postawiłby hrywny na to, że dojdzie do rewolucji

Ucieczka prezydenta Wiktora Janukowycza 22 lutego 2014 r. stała się symbolem zwycięstwa ukraińskiej Rewolucji Godności. Dała także pretekst do aneksji Krymu i rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie.

Edwin Bendyk
20.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną