Nauka

Czekanie na bestię ze wschodu

Atak zimy w Częstochowie, 2017 r. Atak zimy w Częstochowie, 2017 r. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
W kierunku Oceanu Arktycznego płyną olbrzymie ilości ciepła. Czy wobec tego w drugiej połowie stycznia nadejdą siarczyste mrozy? Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale tempo akcji w tym synoptycznym dreszczowcu rośnie.

Meteorolodzy od paru tygodni pasjonują się tym, co dzieje się w atmosferze za kołem polarnym. Z coraz większym zainteresowaniem wypatrują zjawiska, od którego może zależeć dalszy przebieg zimy, także w naszej części Europy. Niektórzy synoptycy już miesiąc temu zapowiadali jego nadejście, rzecz jasna opatrując swoje prognozy masą standardowych zastrzeżeń dotyczących rozmaitych ryzyk związanych z przewidywaniem kaprysów pogody.

Czytaj także:

 • pogoda
 • zima
 • zmiany klimatyczne
 • Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kultura

  Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

  Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

  Kuba Wojewódzki
  03.04.2021