Nauka

Grypa mniej groźna dla 5 milionów osób. Czy szczepionki znów się zmarnują?

W tym sezonie do Polski ma dotrzeć 5 mln dawek szczepionki przeciw grypie. W tym sezonie do Polski ma dotrzeć 5 mln dawek szczepionki przeciw grypie. DragonImages / PantherMedia
Przed pandemią polski rząd uważał, że szczepienie się przeciw grypie jest prywatną sprawą obywateli, niech zastrzyk biorą ci, którzy sobie go kupią. Mimo że w innych krajach Unii szczepienia finansowało państwo.

W Polsce w czasach przed pandemią koronawirusa szczepionki przeciw grypie hurtownie sprowadzały tylko dla prywatnych przychodni i aptek, w których kupowało się je za własne pieniądze, ale na receptę. W tym roku o sprowadzeniu szczepionki dla grup, którym po ataku pandemii należy się ona za darmo, pomyślało też Ministerstwo Zdrowia. Warto, aby tej jesieni cenne dawki nie zmarnowały się jak w ubiegłym roku.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021