Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Paweł Walewski z nagrodą w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia

Dziennikarz „Polityki” Paweł Walewski Dziennikarz „Polityki” Paweł Walewski Leszek Zych / Polityka
W dorocznym konkursie Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia” główną nagrodę w kategorii prasa oraz tytuł „Dziennikarz Medyczny roku 2021” zdobył Paweł Walewski.

Uznanie jury, w skład którego wchodzili publicyści i lekarze, zyskały artykuły naszego redakcyjnego kolegi opublikowane w ubiegłym roku na tematy związane ze zdrowiem i epidemią covid-19, a w szczególności teksty o:

otyłości,
szczepieniach ciężarnych,
• i procederze sprzedaży fałszywego suplementu diety na raka.

Paweł Walewski od 1996 r. jest publicystą Działu Naukowego „Polityki”. Z wykształcenia lekarz, z zawodu od ponad 20 lat dziennikarz medyczny. Laureat wielu nagród, m.in. Grand Press, The Best Cancer Reporter Award oraz SDP. Za swoją działalność promującą edukację zdrowotną i społeczną otrzymał także tytuł Rzecznika Chorych na Raka, nagrodę Czerwonej Kokardki (przyznawaną przez środowiska osób żyjących z HIV/AIDS) oraz „Złote Pióro Farmacji”.

Celem konkursu Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia” jest edukowanie społeczeństwa na tematy związane ze zdrowiem. W 14. edycji uczestniczyło 117 dziennikarzy medycznych. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: prasa, telewizja, radio i internet.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi!

Czytaj więcej artykułów Pawła Walewskiego.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Memy jak kamienie. Dlaczego świat gardzi Amber Heard

Nie trzeba czekać do końca „procesu dekady”, aby wiedzieć, że najważniejszy wyrok już zapadł. Opinia publiczna na nowo zakochała się w Johnnym Deppie i jego romantycznym wizerunku bad boya. Dla Amber Heard to pożegnanie z wiarygodnością i koniec kariery w Hollywood.

Agata Szczerbiak
23.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną