Rynek

Wojny warzywno-owocowe

Ile stracimy na rosyjskim embargu na jabłka?

W redakcji POLITYKI też jedliśmy antyputinowskie jabłka. W redakcji POLITYKI też jedliśmy antyputinowskie jabłka. Leszek Zych / Polityka
Od kilku dni modnie jest jeść jabłka na złość Putinowi.

To, wbrew pozorom, poważne wyzwanie, ponieważ rocznie musielibyśmy schrupać 15 kg. Drugie tyle co obecnie (co nie wydaje się możliwe), żeby wyrównać sadownikom straty wynikające z kolejnego embarga, jakie Rosja nałożyła na polskie owoce i warzywa. Tylko polskie, nie – unijne. Bo tym razem pretekstem mają być przekroczone przez nas normy zawartości pestycydów i azotanów. Włosi, którzy też wysyłają do Rosji jabłka, podobno przestrzegają bardzo ostrych norm fitosanitarnych.

Polityka 32.2014 (2970) z dnia 05.08.2014; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojny warzywno-owocowe"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021