Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Awantura na cztery koła

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Niemcom ws. płacy minimalnej

Niemiecka akcja jest wymierzona wprost w nasz sektor transportowy, który kłuje w oczy swoim sukcesem. Niemiecka akcja jest wymierzona wprost w nasz sektor transportowy, który kłuje w oczy swoim sukcesem. Vario Images / Forum
Bruksela sprawdzi, czy wprowadzając płacę minimalną dla zagranicznych kierowców przejeżdżających przez terytorium Niemiec tranzytem, Berlin nie złamał unijnego prawa.
Niemieccy kierowcy boją się przekraczać wschodnią granicę UE. Dlatego tamtejsi eksporterzy chętniej korzystają z Polaków.Szymon Laszewski/Forum Niemieccy kierowcy boją się przekraczać wschodnią granicę UE. Dlatego tamtejsi eksporterzy chętniej korzystają z Polaków.

We wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania przeciwko Niemcom ws. płacy minimalnej dla kierowców zagranicznych, którzy przejeżdżają przez ten kraj tranzytem. O sprawdzenie zgodności przepisów z prawem Unii Europejskiej do Brukseli jeszcze w styczniu zwróciły się m.in. władze Polski.

Zdaniem Niemców nowa płaca minimalna w tym kraju (8,50 euro za godzinę) powinna dotyczyć m.in. polskich kierowców, ilekroć pojawią się na niemieckiej autostradzie.

Polityka 5.2015 (2994) z dnia 27.01.2015; Rynek; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Awantura na cztery koła"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >