Pracownicy oczekują dzisiaj nie tylko dobrych warunków zatrudnienia, ale też wsparcia w walce ze stresem i obciążeniem psychicznym. Firmy mogą pomóc na wiele sposobów.
Firmy znowu chcą robić zapasy i szukają dostawców jak najbliżej, nawet gdy trzeba im więcej zapłacić. Na naszych oczach zmienia się model gospodarki, co niestety odczujemy we własnych portfelach.
Lepsza efektywność i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pomagają zmniejszyć negatywny wpływ obiektów przemysłowych na środowisko.
Obiekty przemysłowe to już nie tylko miejsca przechowywania towarów. Dzisiaj stają się nowoczesnymi centrami logistyczno-produkcyjnymi, aby klient mógł jak najszybciej dostać zamówione artykuły.
Na pełną blokadę handlu z Rosją i Białorusią Europa na razie nie chce się zdecydować. Także dlatego, że w ten sposób zerwane zostałoby kluczowe połączenie z Chinami.
O tym, dlaczego budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego należy odłożyć, a projekt szprych kolejowych wyrzucić do kosza, mówi nam Tomasz Wardak, autor książki „Piasta i szprychy”.
Bilety na koleje regionalne już podrożały, podobnie stać się może z komunikacją miejską. Gdy samorządowcy próbują desperacko spiąć budżety, rząd może triumfować. Finansowane przez niego pociągi inflacją się nie przejmują.
Huczne otwarcie opóźnionego tunelu w Warszawie niech nikogo nie zwiedzie. Stolica pełnej obwodnicy jeszcze długo mieć nie będzie. A istniejące fragmenty już są niewydolne.
Z powodu nowej mutacji wirusa część krajów zamyka granice, inne zaostrzają wymagania przy wjeździe. Tuż przed okresem świątecznych podróży legły w gruzach wspólne unijne zasady poruszania się.
Podczas COP26 w Glasgow 33 państwa, 39 miast i regionów z całego świata, a także grupa firm podpisały deklarację na rzecz zakończenia sprzedaży samochodów spalinowych do 2035 r. Wśród sygnatariuszy porozumienia znalazła się też Polska.