Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Zielone na złote

Czy będzie boom na produkcję energii we własnych gospodarstwach?

Po pięciu latach prac powstała wreszcie ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE).

Walka grup interesów trwała do ostatnich sekund, bo ustawa rozdziela pieniądze, określając, kto ma ile zarabiać w ramach systemu dotowania zielonej energetyki. Bez dotacji OZE nie mogą na razie konkurować z tradycyjną energetyką węglową, a UE wymaga od nas, by coraz większa część energii pochodziła ze źródeł odnawialnych. Doprowadziło to w czasie sejmowych głosowań do spektakularnego konfliktu w koalicji PO-PSL. Większość klubu PSL zagłosowała wraz z opozycją za poprawką dotyczącą energetyki prosumenckiej, zgłoszoną przez posła Artura Bramorę (PSL), a przeciw wersji rządowej.

Polityka 9.2015 (2998) z dnia 24.02.2015; Komentarze; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Zielone na złote"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022