Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Potyczki o przesyłki

Globalne firmy logistyczne wchodzą na polski rynek

Ekspansja zagranicznych firm w Polsce dokonała się przede wszystkim jako skutek zagranicznych inwestycji produkcyjnych lub handlowych. Ekspansja zagranicznych firm w Polsce dokonała się przede wszystkim jako skutek zagranicznych inwestycji produkcyjnych lub handlowych. EAST NEWS
Europejski i polski rynek bardzo interesuje globalne firmy logistyczne. Wygrywają te, które mają kapitał na rozbudowę kosztownych sieci drobnicowych i kurierskich.
Nabywanie polskich operatorów zapewnia kupującym szybkie wejście na krajowy rynek bez konieczności żmudnego rozwoju swoich zasobów.EAST NEWS Nabywanie polskich operatorów zapewnia kupującym szybkie wejście na krajowy rynek bez konieczności żmudnego rozwoju swoich zasobów.

W maju turecki potentat logistyczny Ekol rozpoczął samodzielną działalność operacyjną w magazynie przeładunkowym w Katowicach. W tym roku Ekol wejdzie także na Słowację i do Czech. Planuje, że dzięki wejściu na nowe rynki do 2020 r. zwiększy przychody ponaddwukrotnie – do miliarda euro. Bawarska Grupa Geis kupiła w marcu 2015 r. kielecką firmę kurierską K-EX, która zatrudnia 750 osób i dysponuje flotą tysiąca samochodów dostawczych. W styczniu ten sam niemiecki operator kupił warszawską firmę ET Logistik, która w ośmiu lokalizacjach o łącznej powierzchni 45 tys.

Polityka 22.2015 (3011) z dnia 26.05.2015; Informator: transport, logistyka, spedycja; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Potyczki o przesyłki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021