Rynek

Klin klinem

Podatki, praca, składki: rewolucja według Platformy

Minister finansów Mateusz Szczurek – jeden z twórców rewolucji podatkowej. Minister finansów Mateusz Szczurek – jeden z twórców rewolucji podatkowej. Leszek Zych / Polityka
Czyżby stało się coś, co wydawało się już niemożliwe, i Platforma zaczęła się ogarniać? Właśnie zaproponowała rewolucję, w dodatku bez ofiar. Chodzi o, bagatela, wywrócenie istniejącego systemu podatkowego do góry nogami. Co najdziwniejsze, niemal wszyscy eksperci są zgodni: to ma sens. Ale czy ma szanse?
Janusz LewandowskiPlatforma Obywatelska RP/Wikipedia Janusz Lewandowski

Na razie opozycję jakby zatkało. Jedyny zarzut, jaki pada pod adresem propozycji Lewandowskiego-Szczurka, to – dlaczego nie zrobili tego wcześniej? Rządzą przecież od ośmiu lat. Samą propozycję atakować trudniej. Jej beneficjentami mają być przecież rodziny osób najmniej zarabiających oraz przedsiębiorcy, czyli ci, którym dobrze obiecuje zrobić również Beata Szydło. W ostatnim spocie telewizyjnym PiS atakuje więc bezpośrednio Janusza Lewandowskiego. To pewien sygnał bezradności.

Polityka 39.2015 (3028) z dnia 22.09.2015; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Klin klinem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013