Rynek

Żegnaj skarbie

Wielkie przemeblowanie państwowej gospodarki

Elektrownia w Łaziskach Górnych. Część imperium Taurona. Elektrownia w Łaziskach Górnych. Część imperium Taurona. Maciej Jarzębiński / Forum
Spółki kontrolowane przez państwo zostaną niebawem połączone w kilka wielkich grup. Dzięki temu bogatsze firmy będą mogły subsydiować biedniejsze z nadzieją, że Bruksela się nie połapie.
Brzeszcze to rodzinne miasto Beaty Szydło. Kopalnię przejął więc za złotówkę koncern Tauron, biorąc na siebie nie tylko obowiązek dalszego finansowania strat zakładu, ale także zwrotu otrzymanej pomocy.Jakub Porzycki/Forum Brzeszcze to rodzinne miasto Beaty Szydło. Kopalnię przejął więc za złotówkę koncern Tauron, biorąc na siebie nie tylko obowiązek dalszego finansowania strat zakładu, ale także zwrotu otrzymanej pomocy.

We wszystkich ministerstwach i urzędach centralnych urzędnicy siedzą jak na szpilkach. Myślą: kto zaraz zostanie wylany, a kto ma szansę ocaleć? W Ministerstwie Skarbu Państwa takich rozterek nie mają. Resort przeznaczony jest do likwidacji, więc już ponad sto osób dostało wymówienie, reszta też musi myśleć o nowej pracy. Trwa wielkie przemeblowanie państwowej gospodarki.

O prywatyzacji mowy dziś nie ma, nabiera za to wagi polityczny nadzór właścicielski nad spółkami kontrolowanymi przez Skarb Państwa.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnaj skarbie"

Czytaj także

Społeczeństwo

Nie ma czegoś takiego jak „syndrom poaborcyjny”

Kobiety w większości przypadków nie żałują aborcji. 19 na 20 raz jeszcze podjęłoby taką decyzję.

Martyna Bunda
17.01.2020