Rynek

Wiatry dobrej zmiany

Dlaczego PiS nie lubi wiatraków

Lista zarzutów jest długa: wiatraki hałasują, emitują wibracje i szkodliwe infradźwięki, zabijają ptaki i dewastują krajobraz. Lista zarzutów jest długa: wiatraki hałasują, emitują wibracje i szkodliwe infradźwięki, zabijają ptaki i dewastują krajobraz. Jacek Wajda / Forum
Po bankach i sieciach handlowych przyszedł czas na energetykę wiatrową. Ona także poczuje karzącą rękę Prawa i Sprawiedliwości. Czym zawiniły wiatraki?
Minister Krzysztof Tchórzewski ma jeszcze jedną cudowną broń: biogazownie.Jerzy Dudek/Forum Minister Krzysztof Tchórzewski ma jeszcze jedną cudowną broń: biogazownie.

Oficjalny tytuł „O inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych” nie wskazuje, że to jeden z ważnych projektów aktów prawnych rewolucji gospodarczej PiS. Częściej mówi się o ustawie odległościowej, choć zwolennicy zielonej energetyki wolą ją nazywać antywiatrakową. Jak większość powstających dziś ustaw przygotowywana jest w ogromnym pośpiechu i w rewolucyjnym uniesieniu. Formalnie to projekt poselski, bo dzięki temu można ominąć żmudne konsultacje społeczne i uzgodnienia międzyresortowe.

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiatry dobrej zmiany"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021