Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Wiatry dobrej zmiany

Dlaczego PiS nie lubi wiatraków

Lista zarzutów jest długa: wiatraki hałasują, emitują wibracje i szkodliwe infradźwięki, zabijają ptaki i dewastują krajobraz. Lista zarzutów jest długa: wiatraki hałasują, emitują wibracje i szkodliwe infradźwięki, zabijają ptaki i dewastują krajobraz. Jacek Wajda / Forum
Po bankach i sieciach handlowych przyszedł czas na energetykę wiatrową. Ona także poczuje karzącą rękę Prawa i Sprawiedliwości. Czym zawiniły wiatraki?
Minister Krzysztof Tchórzewski ma jeszcze jedną cudowną broń: biogazownie.Jerzy Dudek/Forum Minister Krzysztof Tchórzewski ma jeszcze jedną cudowną broń: biogazownie.

Oficjalny tytuł „O inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych” nie wskazuje, że to jeden z ważnych projektów aktów prawnych rewolucji gospodarczej PiS. Częściej mówi się o ustawie odległościowej, choć zwolennicy zielonej energetyki wolą ją nazywać antywiatrakową. Jak większość powstających dziś ustaw przygotowywana jest w ogromnym pośpiechu i w rewolucyjnym uniesieniu. Formalnie to projekt poselski, bo dzięki temu można ominąć żmudne konsultacje społeczne i uzgodnienia międzyresortowe.

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiatry dobrej zmiany"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014