Rynek

Jaka to melodia?

Wielka zmiana kadrowa w państwowych spółkach

Kadr z filmu „Titanic” Jamesa Camerona. Na górnym pokładzie orkiestra grała do końca. Kadr z filmu „Titanic” Jamesa Camerona. Na górnym pokładzie orkiestra grała do końca. materiały prasowe
Jarosław Kaczyński chce „zorkiestrowania” gospodarczych działań rządu w jednym ręku, wskazując na wicepremiera Morawieckiego. Choć orkiestra jeszcze nie zagrała, już słychać fałszywe nuty.
Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki po wręczeniu powołań członkom Komitetu Rozwoju.Kancelaria Prezesa RM Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki po wręczeniu powołań członkom Komitetu Rozwoju.

Orkiestra ćwiczy pod okiem dyrygenta w każdy wtorek, po posiedzeniu Rady Ministrów. Zbiera się wówczas Komitet Rozwoju, nowo powołany rządowy organ, w skład którego wchodzą ministrowie resortów gospodarczych. Komitetowi przewodniczy minister rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki, a jego zastępcą jest szef stałego komitetu RM Henryk Kowalczyk.

Orkiestra w przebudowie

Orkiestra ma przygotować koncertowe wykonanie utworu dyrygenta, czyli Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, szerzej znanego jako Plan Morawieckiego.

Polityka 19.2016 (3058) z dnia 03.05.2016; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Jaka to melodia?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Uzależnieni od uzależnionych

Seks, hazard, komputer – z uzależnionym żyje się na krawędzi. Chciałoby się mieć gwarancję, że nałóg partnera nie powróci. Ale gwarancji nie ma i nie będzie.

Izabela O’Sullivan
17.09.2019