Rynek

Gaz przyjazny dla środowiska

LPG zyskuje na sile

Polska jest największym konsumentem autogazu w Unii Europejskiej, wyprzedzając Włochy i Niemcy. Polska jest największym konsumentem autogazu w Unii Europejskiej, wyprzedzając Włochy i Niemcy. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Niskie ceny, ustawa chroniąca powietrze oraz doskonalsza technika sprawiają, że rośnie popyt na LPG.
Polityka

Polska Organizacja Gazu Płynnego przypuszcza, że znowelizowana ustawa Prawo ochrony środowiska, która umożliwia sejmikom wojewódzkim wprowadzenie stref ochrony powietrza lokalnego, przyspieszy rozwój rynku skroplonego gazu propan-butan. Ten gaz używany jest w gospodarstwach domowych oraz w samochodach, gdzie znany jest jako autogaz lub LPG.

POGP wskazuje, że pojazdy spalające gaz (zarówno LPG, jak i ziemny, czyli CNG i LNG) nie emitują sadzy i uznawane są za wykorzystujące paliwo ekologiczne.

Polityka 21.2016 (3060) z dnia 17.05.2016; Informator: transport, logistyka, spedycja; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Gaz przyjazny dla środowiska"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021