Rynek

Bessa Ossy

Czy da się uratować sieć luksusowych polskich hoteli

Małgorzata Chechlińska, w tle hotel i centrum konferencyjne Ossa Małgorzata Chechlińska, w tle hotel i centrum konferencyjne Ossa Leszek Zych / Polityka
Wielki hotel Ossa pod Rawą Mazowiecką idzie pod młotek. PKO BP woli trudnego dłużnika dobić, niż mu pomóc. Straty będą duże. Ale lęk jest większy.
Hotel Litwor w Zakopanem.Adam Brzoza/Fotonova Hotel Litwor w Zakopanem.

Ossa to ogromny, czterogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjno-kongresowym, wybudowany w samym środku Polski. 522 pokoje, 30 sal konferencyjnych. W szczerym polu, sadowniczym zagłębiu kraju. Żeby, jak goście już przyjadą na szkolenie czy sympozjum, nie mieli pokusy zerwać się wieczorem i nie wrócić. Hotel jest tak ogromny, że niektórzy błądzą, szukając właściwej sali konferencyjnej. Jednocześnie odbywać się tu mogą imprezy szkoleniowe kilku wielkich korporacji. W zamyśle Małgorzaty Chechlińskiej, właścicielki Ossy, miał to być największy tego typu ośrodek w kraju.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Bessa Ossy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021