Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Głowa do nogi

Jak zarobić na piłce nożnej

Posiadanie klubu, który odnosi wielkie sukcesy i jest na ustach świata, to źródło statusu społecznego. Posiadanie klubu, który odnosi wielkie sukcesy i jest na ustach świata, to źródło statusu społecznego. Maxisports / PantherMedia
Jeśli wierzyć działaczom FIFA, europejski futbol robi bokami i tylko ich mądrość może go uratować. To bzdura.
Dwa podstawowe warunki sukcesu to dobrzy piłkarze i duży stadion.Justin Metz/Ikon Images/Getty Images Dwa podstawowe warunki sukcesu to dobrzy piłkarze i duży stadion.

Wedle magazynu „Forbes” Real Madryt jest szacowany na przeszło 3,6 mld dol. Tylko jeden klub sportowy na świecie, Dallas Cowboys – drużyna futbolu amerykańskiego – jest wart więcej. W tym roku Real zdobył swój 11. Puchar Mistrzów – o trzy więcej niż najbliższy rywal AC Milan i o sześć więcej niż FC Barcelona, Bayern Monachium i Liverpool.

Królewscy powstali w 1902 r., lecz dopiero w 1920 r. Alfons XIII roztoczył nad klubem królewski patronat.

Polityka 49.2016 (3088) z dnia 29.11.2016; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Głowa do nogi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021