Rynek

Fedrowanie w chmurach

Przyszłość gospodarki to górnictwo danych

Przewidywanie tego, co zrobi konsument, jest największym wyzwaniem analityki predykcyjnej, podstawowej gałęzi górnictwa danych. Przewidywanie tego, co zrobi konsument, jest największym wyzwaniem analityki predykcyjnej, podstawowej gałęzi górnictwa danych. Miguel S. Salmeron/The Image Bank / Getty Images
Górnictwo danych to przyszłość gospodarki. Nowi górnicy przekopują się przez góry informacji, jakie na nasz temat gromadzą banki, urzędy, firmy telekomunikacyjne, sklepy. Podobno chcą nas lepiej poznać...
Przez to, że nasze życie społeczne przenosi się ze świata realnego do cyfrowego i większość kontaktów utrzymujemy za pośrednictwem Facebooka, amerykański koncern ma szansę poznać nas lepiej niż własna rodzina.Todor Tsvetkov/Getty Images Przez to, że nasze życie społeczne przenosi się ze świata realnego do cyfrowego i większość kontaktów utrzymujemy za pośrednictwem Facebooka, amerykański koncern ma szansę poznać nas lepiej niż własna rodzina.

Kto z nas nie czytał listy dowodów, że żyje w XXI w.? Z tego internetowego żartu śmieli się chyba wszyscy, którzy odkryli, że i oni, wstając w nocy, sprawdzają przy okazji, czy nie dostali jakiegoś maila, a nowy dzień zaczynają od wizyty w internecie. Wpadają w panikę, orientując się, że wyszli z domu bez telefonu, w którym mają zapisanych 15 numerów do czterech członków rodziny. Do zakupu gotówkowego muszą się przygotować, bo tak się przyzwyczaili do płacenia kartami, że nawet domową mikrofalówkę usiłowali kiedyś uruchomić za pomocą kodu PIN.

Polityka 1.2017 (3092) z dnia 27.12.2016; Rynek; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Fedrowanie w chmurach"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Nauczycieli trzeba będzie dowozić z domów spokojnej starości

Czas najwyższy powiedzieć, że jednakowe pensum dla katechety i polonisty to zbrodnia. Minister Czarnek usilnie pracuje nad tym, aby w szkole nie chciał pracować nikt – z wyjątkiem katechetów.

Dariusz Chętkowski
24.09.2021