Rynek

Do pracy rodacy!

Polska gospodarka musi się zmierzyć z brakiem pracowników

Polskim problemem jest niski poziom aktywności zawodowej. W Polsce tylko niespełna 60 proc. osób w wieku produkcyjnym pracuje. Polskim problemem jest niski poziom aktywności zawodowej. W Polsce tylko niespełna 60 proc. osób w wieku produkcyjnym pracuje. Łukasz Głowala / Forum
Bezrobocie to już przeszłość. Dziś polska gospodarka coraz boleśniej odczuwa brak rąk do pracy. To będzie największe wyzwanie nie tylko w 2018 r., ale i w następnych. Jak mu zaradzić?
Program 500+ zniechęcił wiele osób do podejmowania pracy.Daniel Dmitriew/Forum Program 500+ zniechęcił wiele osób do podejmowania pracy.

Gdynia XXI w., czyli „Centralny Port Komunikacyjny w sercu Polski i Europy”, gazociąg z Norwegii, dokończenie budowy dróg ekspresowych i autostrad, być może także budowa elektrowni atomowej. Lista wielkich projektów, których realizację obiecał premier Mateusz Morawiecki w sejmowym exposé, była długa. Wyliczając je, posiłkował się „Strategią na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, czyli planem Morawieckiego. Mają one zapewnić Polsce zasłużone miejsce wśród największych gospodarek świata.

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Syn, który nie rozstał się ze swoją matką – częsta przyczyna małżeńskich kryzysów

Prof. Bogdan de Barbaro o relacjach z teściowymi i teściami, babciami i dziadkami.

Agnieszka Krzemińska
17.04.2019
Reklama