Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Blikle już nie pączkuje

Blikle: gorzkie problemy znanych polskich cukierników

Łukasz Blikle w nieistniejącym już sklepie firmy przy Nowym Świecie w Warszawie, 2006 r. Łukasz Blikle w nieistniejącym już sklepie firmy przy Nowym Świecie w Warszawie, 2006 r. Piotr Mizerski / Reporter
Z warszawskiego Nowego Światu, po 148 latach obecności, wyprowadził się flagowy sklep firmy Blikle. Teraz słynne pączki i ciasta sprzedawane są już tylko w sąsiedniej kawiarni. Rynek rośnie, ale Blikle się kurczy, od kilku lat pogrążając się w coraz większych kłopotach.
Aktorka Mieczysława Ćwiklińska z Jerzym Blikle, ojcem Andrzeja, marzec 1969 r.Lucjan Fogiel/Forum Aktorka Mieczysława Ćwiklińska z Jerzym Blikle, ojcem Andrzeja, marzec 1969 r.

Pączki smaży już piąte pokolenie Bliklów, ale to nie rodzina zdecydowała o wyprowadzce z Nowego Światu. W 2012 r. kontrolę nad firmą, wraz z 60-procentowym pakietem udziałów, przejął fundusz Vertigo Investments za pośrednictwem spółki Rubin. Firma Blikle zaczęła mieć kłopoty z malejącą sprzedażą, rodzina po długich naradach postanowiła więc wpuścić inwestora, żeby zdynamizował przychody, przywrócił czasy świetności. Może wprowadził na giełdę? Te nadzieje okazały się płonne, a konflikt między udziałowcami nabrzmiewa.

Polityka 3.2018 (3144) z dnia 16.01.2018; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Blikle już nie pączkuje"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >