Rynek

Sterowanie zamkiem

Technologiczne nowinki wkraczają do mieszkań

Dzięki funkcji geolokalizacji aplikacja uruchomi bramę wjazdową samoczynnie. Dzięki funkcji geolokalizacji aplikacja uruchomi bramę wjazdową samoczynnie. Wiśniowski
Już dziś za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa można sterować zamykaniem drzwi, okien i bram oraz ogrzewaniem w każdym z pomieszczeń.
Już 77 proc. polskich internautów korzysta z bezprzewodowego systemu przesyłania danych (Wi-Fi), a 86 proc. badanych wykorzystuje ten system do obsługi więcej niż jednego urządzenia.Bloomka-Fotolia/Anatoliy Babiy Już 77 proc. polskich internautów korzysta z bezprzewodowego systemu przesyłania danych (Wi-Fi), a 86 proc. badanych wykorzystuje ten system do obsługi więcej niż jednego urządzenia.

Wyjeżdżałeś do pracy w pośpiechu i nie pamiętasz, czy zamknąłeś dom i bramę? Sprawdzasz status bramy i drzwi na smartfonie i masz spokojną głowę. Dziecko dzwoni od sąsiadki, bo zapomniało kluczy i telefonu, i nie może dostać się do domu. Żaden problem – otwierasz mu zdalnie” – tak firma WIŚNIOWSKI zachwala swoje bramy garażowe, wjazdowe i drzwi w wersji smartCONNECTED, za którą dostała w tym roku złoty medal na targach Budma w Poznaniu.

Marcin Strzelec, menedżer zarządzający Grupą Produktów Bramy, Automatyka, Technologie Inteligentne WIŚNIOWSKI, wyjaśnia, że dzięki urządzeniu Connexoon marki Somfy sterowanie bramami i drzwiami odbywa się z mobilnej aplikacji.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Inteligentne domy; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Sterowanie zamkiem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020