Rynek

AmberBack

GetBack – nowe Amber Gold?

Spółka obiecywała 8 proc. zysku, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście procent. Więcej niż Amber Gold. Spółka obiecywała 8 proc. zysku, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście procent. Więcej niż Amber Gold. Arkadiusz Ziołek/East News, Polityka
Afera spółki GetBack odsłoniła kulisy funkcjonowania polskiej branży windykacyjnej. Warto za nie zajrzeć, bo dzieją się tam rzeczy ciekawe.
Wierzytelności masowe sprzedawane są zwykle na aukcjach, rzadziej w transakcjach prywatnych.PantherMedia Wierzytelności masowe sprzedawane są zwykle na aukcjach, rzadziej w transakcjach prywatnych.

Bóg mnie strzegł, że nie wszedłem w tego getbeka, ładnie bym teraz wyglądał – wzdycha pan Andrzej, czytając informacje o kłopotach wrocławskiej spółki windykacyjnej GetBack, która stała się bohaterką polityczno-gospodarczego skandalu. – Mój doradca bankowy z Raiffeisena stawał na głowie, żebym zainwestował w te obligacje. Panie Andrzeju, na lokacie nic pan nie zarobi, a tu taki zysk! I to praktycznie bez ryzyka. Żeby mnie przekonać, na pomoc wezwał swoją szefową, a ja coś czułem przez skórę, więc uparcie powtarzałem: nie interesuje mnie tego typu firma i już.

Czytaj także

Społeczeństwo

Pokolenie iGen: jakie jest i co mu zagraża

Przedstawiciele młodego pokolenia iGen nie wyobrażają sobie życia bez stałego kontaktu z całym światem, który jest zamknięty w małym pudełeczku, na dodatek w kieszeni – mówi dr Tomasz Grzyb, psycholog, profesor na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Teresa Olszak
25.05.2019