Rynek

Gwoździe do trumny?

Handlowe wojny Trumpa

Wygrać wojnę handlową Ameryce będzie bardzo trudno. Wygrać wojnę handlową Ameryce będzie bardzo trudno. Jemastock/Alamy Stock Vector / BEW
Donald Trump prowadzi już nie jedną, a trzy wojny handlowe. Najważniejsza i najgroźniejsza dla świata jest ta z Chinami.
Chiny czują się oszukane i poniżane, a tego Chińczycy nigdy nie wybaczają.Filip Błażejowski/Forum Chiny czują się oszukane i poniżane, a tego Chińczycy nigdy nie wybaczają.

Paul Krugman, wybitny amerykański ekonomista, felietonista „New York Timesa” i laureat Nagrody Nobla sprzed 10 lat, przyznaje, że tego się nie spodziewał. Nie sądził, że za sprawą Donalda Trumpa światu zagrozi wielki konflikt handlowy. Podobnie jak on wielu innych ekspertów prognozowało, że amerykański prezydent zaciśnie pięści, pogrozi i postraszy, inne kraje pójdą na niewielkie ustępstwa, obniżając wybrane cła, a przy okazji wesprą prywatne inwestycje rodziny Trumpa, i konflikt powoli się rozmyje.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Włoski strajk na polskich drogach

Włoskie firmy drogowe ogłosiły, że rozpoczętych w Polsce budów mogą nie skończyć, jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy. W wyborczym roku będzie więc mniej przecinanych przez polityków wstęg, a więcej awantur. Jak do tego doszło?

Adam Grzeszak
21.05.2019
Reklama