Rynek

Gwoździe do trumny?

Handlowe wojny Trumpa

Wygrać wojnę handlową Ameryce będzie bardzo trudno. Wygrać wojnę handlową Ameryce będzie bardzo trudno. Jemastock/Alamy Stock Vector / BEW
Donald Trump prowadzi już nie jedną, a trzy wojny handlowe. Najważniejsza i najgroźniejsza dla świata jest ta z Chinami.
Chiny czują się oszukane i poniżane, a tego Chińczycy nigdy nie wybaczają.Filip Błażejowski/Forum Chiny czują się oszukane i poniżane, a tego Chińczycy nigdy nie wybaczają.

Paul Krugman, wybitny amerykański ekonomista, felietonista „New York Timesa” i laureat Nagrody Nobla sprzed 10 lat, przyznaje, że tego się nie spodziewał. Nie sądził, że za sprawą Donalda Trumpa światu zagrozi wielki konflikt handlowy. Podobnie jak on wielu innych ekspertów prognozowało, że amerykański prezydent zaciśnie pięści, pogrozi i postraszy, inne kraje pójdą na niewielkie ustępstwa, obniżając wybrane cła, a przy okazji wesprą prywatne inwestycje rodziny Trumpa, i konflikt powoli się rozmyje.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Gwoździe do trumny?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021