Rynek

Zarabianie na mieszkaniu

W jaki rodzaj nieruchomości wciąż warto inwestować?

Ostatnie kilka lat to coraz większa popularność tzw. condohoteli. Ostatnie kilka lat to coraz większa popularność tzw. condohoteli. Rebecca van Ommen / Getty Images
Kto szuka nieruchomości jako formy inwestycji, wybór ma dziś ogromny – od morza przez duże miasta, aż po Tatry. Jednak im bardziej atrakcyjna oferta, tym dokładniej warto ją sprawdzić.
Najlepiej przed podjęciem decyzji pojechać do miejsca inwestycji i samemu ocenić, czy zasługuje ona na nasze zainteresowanie.ivylingpy/PantherMedia Najlepiej przed podjęciem decyzji pojechać do miejsca inwestycji i samemu ocenić, czy zasługuje ona na nasze zainteresowanie.

Rozczarowani warunkami lokat Polacy coraz chętniej wycofują zaoszczędzone pieniądze z banków i kupują nieruchomości. Trudno się dziwić, skoro oprocentowanie na większości lokat jest niższe od inflacji, a gdy odliczymy tzw. podatek Belki, odsetki okazują się jeszcze mniej atrakcyjne, często wręcz symboliczne. Tymczasem na rynku nieruchomości można zarabiać podwójnie. Po pierwsze, wartość mieszkania czy domu w długiej perspektywie powinna rosnąć. A po drugie, nieużywaną nieruchomość można wynajmować.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Nieruchomości; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Zarabianie na mieszkaniu"

Czytaj także

Historia

Marian Turski: Przeżyłem dwa marsze śmierci. Po wojnie nic nie pamiętałem

Najpierw miałem trwającą 20 lat amnezję. A potem nie chciałem. Dopiero kiedy w 2001 r. otwarto dla zwiedzających saunę (łaźnię), zgodziłem się coś powiedzieć publicznie.

Jacek Żakowski
27.01.2020