Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

E-Sezamie, otwórz się!

O Alibabie, e-rozbójnikach i Allegro

Polskim biznesem handlu internetowego rządzi dziś niepodzielnie poznańskie Allegro. Polskim biznesem handlu internetowego rządzi dziś niepodzielnie poznańskie Allegro. Radosław Jóźwiak / Agencja Gazeta
Allegro, największa polska platforma handlu internetowego, rzuciła wyzwanie chińskiemu Alibabie. Na jego tanią ofertę produktów odpowiada niemal darmową dostawą zakupionych u niej towarów. Poszukujących klucza do polskiego e-Sezamu przybywa.
W Polsce powstaje ok. 8 tys. e-sklepów rocznie, z czego przytłaczająca większość to małe i średnie biznesy.Igor Morski/Polityka W Polsce powstaje ok. 8 tys. e-sklepów rocznie, z czego przytłaczająca większość to małe i średnie biznesy.

Pani Ewa, warszawianka w wieku średnim (sfera budżetowa), z trudem przypomina sobie swój pierwszy zakup w sieci. – To była chyba książka kupiona w Merlinie. Zamówiłam w sieci, ale żeby nie płacić za dostawę, wybrałam opcję odbioru w realnej księgarni, którą sieć prowadziła wówczas w Warszawie. Dziś w internecie kupuje tak wiele, że nabrała obaw, czy nie popada w e-zakupoholizm.Pracuję dużo w domu przy komputerze, więc co jakiś czas, nawet z nudów, zaglądam na strony moich ulubionych sklepów.

Polityka 38.2018 (3178) z dnia 18.09.2018; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "E-Sezamie, otwórz się!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >