Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Zatopione imperium

Czy zniknie ostatni prywatny polski bank?

Leszek Czarnecki Leszek Czarnecki Piotr Małecki/Napo Images / Forum
Leszek Czarnecki, właściciel jedynego prywatnego polskiego banku, musi do swojego finansowego imperium dołożyć miliard złotych. Tak źle jeszcze nie było.
Wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu. Chyba ostatnia rekordowa inwestycja Czarneckiego.Bartłomiej Kudowicz/Forum Wieżowiec Sky Tower we Wrocławiu. Chyba ostatnia rekordowa inwestycja Czarneckiego.

Akcje jego niedawnych pereł w koronie: Getin Noble Bank, Open Finance czy Getin Holding tanieją, zaczęły być nawet zaliczane do niechlubnej grupy „groszówek”, nieprzekraczających ceny 1 zł. Wartość rynkowa czterech największych kontrolowanych przez Czarneckiego spółek spadła poniżej miliarda złotych. Leszek Czarnecki jest nie tylko ich twarzą, ale także większościowym udziałowcem. Więc jego majątek także topnieje. W 2008 r., gdy „Forbes” umieścił go na pierwszej pozycji w rankingu najbogatszych Polaków, jego majątek szacowano na 6,4 mld zł, obecnie spadł na 13.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Zatopione imperium"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Diagnozy dotyczące przyszłości chrześcijaństwa

Przyszłość chrześcijaństwa. Diagnozy i prognozy.

Adam Szostkiewicz
17.11.2015