Rynek

Ostra jazda

Sprzedaż aut zwalnia?

Producenci dostali rok na dokonanie zmian w swoich modelach i przedstawienie ich do badań według procedury WLTP. Producenci dostali rok na dokonanie zmian w swoich modelach i przedstawienie ich do badań według procedury WLTP. Marek Kuwak / Forum
Ostatnio sprzedawcy samochodów coraz częściej kupują je sami od siebie. Jednocześnie fabryczne parkingi zastawione są tysiącami nowych aut, a klienci salonów tygodniami czekają na realizację umów. Czy rynek samochodowy zwariował?
Głównym źródłem aut dla Polaka szaraka są wciąż samochody używane sprowadzane z zagranicy.Krzysztof Wójcik/Forum Głównym źródłem aut dla Polaka szaraka są wciąż samochody używane sprowadzane z zagranicy.

Sierpień to nie jest dobry miesiąc na kupowanie auta. Zwłaszcza taki sierpień jak w tym roku. Bardziej skłaniał do plażowania niż wybierania nowego modelu, zastanawiania się nad wersją silnika czy opcjami wyposażenia. Tymczasem sierpniowe wyniki rejestracyjne pobiły rekord wszech czasów: 56,7 tys. nowych aut w miesiąc! Ale potem nadszedł zimny prysznic i pełne dramatyzmu doniesienia o wrześniowych wynikach sprzedaży: załamanie, krach, nagłe spadki. Potwierdzały to liczby. We wrześniu zarejestrowano o 52 proc.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Ostra jazda"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak się leczy na Stadionie? „Wstyd mi, że w tym uczestniczę”

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do Regent Warsaw Hotel, jednego z droższych w stolicy. To tutaj zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.

Paweł Reszka
21.11.2020