Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Ostra jazda

Sprzedaż aut zwalnia?

Producenci dostali rok na dokonanie zmian w swoich modelach i przedstawienie ich do badań według procedury WLTP. Producenci dostali rok na dokonanie zmian w swoich modelach i przedstawienie ich do badań według procedury WLTP. Marek Kuwak / Forum
Ostatnio sprzedawcy samochodów coraz częściej kupują je sami od siebie. Jednocześnie fabryczne parkingi zastawione są tysiącami nowych aut, a klienci salonów tygodniami czekają na realizację umów. Czy rynek samochodowy zwariował?
Głównym źródłem aut dla Polaka szaraka są wciąż samochody używane sprowadzane z zagranicy.Krzysztof Wójcik/Forum Głównym źródłem aut dla Polaka szaraka są wciąż samochody używane sprowadzane z zagranicy.

Sierpień to nie jest dobry miesiąc na kupowanie auta. Zwłaszcza taki sierpień jak w tym roku. Bardziej skłaniał do plażowania niż wybierania nowego modelu, zastanawiania się nad wersją silnika czy opcjami wyposażenia. Tymczasem sierpniowe wyniki rejestracyjne pobiły rekord wszech czasów: 56,7 tys. nowych aut w miesiąc! Ale potem nadszedł zimny prysznic i pełne dramatyzmu doniesienia o wrześniowych wynikach sprzedaży: załamanie, krach, nagłe spadki. Potwierdzały to liczby. We wrześniu zarejestrowano o 52 proc.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Ostra jazda"
Reklama