Rynek

Potrzebujemy nowej energii

Wiceszef KE Maroš Šefčovič o tym, jak przekonać wyborców głosujących na populistów

Wiceszef Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič. Wiceszef Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič. Mario Cruz/EPA / PAP
Wiceszef Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič o tym, jak Unia może skuteczniej konkurować na rynku globalnym, jak odebrać wyborców populistom i co zrobić z Nord Stream 2.
„Terminale LNG łączą nas ze światowymi rynkami. Zwiększając dywersyfikację dostaw, zwiększamy też konkurencję na naszym rynku”. Na zdjęciu terminal LNG w Świnoujściu.Maciej Kwiatkowski/Polityka „Terminale LNG łączą nas ze światowymi rynkami. Zwiększając dywersyfikację dostaw, zwiększamy też konkurencję na naszym rynku”. Na zdjęciu terminal LNG w Świnoujściu.

ŁUKASZ LIPIŃSKI: – Kluczową kwestią w relacjach unijnych instytucji z Polską jest teraz praworządność. Jak Bruksela powinna się zachowywać wobec Warszawy? Utrzymywać twarde stanowisko, wszczynać kolejne postępowania czy negocjować?
MAROŠ ŠEFČOVIČ: – Jako sąsiada ze Słowacji boli mnie, że mamy do czynienia z tak wysokim napięciem między Komisją Europejską i Polską. Polska jest dużym i ważnym krajem dla tego regionu Europy. Krajem, który symbolizuje transformację od komunizmu do wolnego rynku i demokracji.

Polityka 47.2018 (3187) z dnia 20.11.2018; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Potrzebujemy nowej energii"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019