Rynek

Tramwaje pożądania

Tramwaje cudze i nasze

Tramwaje koreańskiej firmy Hyundai Rotem, które miałyby się pojawić w Warszawie. Tramwaje koreańskiej firmy Hyundai Rotem, które miałyby się pojawić w Warszawie. Hyundai
Polskie tramwaje i autobusy miały być naszą dumą i specjalnością eksportową. Tymczasem nawet na własnym podwórku oddajemy pole wschodnim konkurentom.
Nowe olsztyńskie tramwaje wyprodukuje turecka firma Durmazlar.Durmazlar Nowe olsztyńskie tramwaje wyprodukuje turecka firma Durmazlar.

W Warszawie trwają dwa duże przetargi na zakup taboru dla komunikacji miejskiej. Jeden z nich budzi ogromne polityczne emocje, inny przebiega zdecydowanie spokojniej. Tymczasem oba pokazują, przed jakimi wyzwaniami stoi dziś cały nasz kontynent. Tramwaje Warszawskie szukają dostawcy przynajmniej 123 nowych tramwajów (a być może nawet 213, jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze), za to stołeczne Miejskie Zakłady Autobusowe rozpisały jeden z największych przetargów w Europie na dostawę elektrycznych autobusów przegubowych.

Polityka 9.2019 (3200) z dnia 26.02.2019; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Tramwaje pożądania"

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska jako jedyna w Unii nie udostępnia szczepionki HPV

Szczepionka, którą od 12 lat uznaje się na świecie za wybawienie od raka szyjki macicy, w Polsce jest nadal moralnie podejrzana. Wyparowała też z naszego rynku, za co sami jesteśmy sobie winni.

Paweł Walewski
26.08.2019