Rynek

Tramwaje pożądania

Tramwaje cudze i nasze

Tramwaje koreańskiej firmy Hyundai Rotem, które miałyby się pojawić w Warszawie. Tramwaje koreańskiej firmy Hyundai Rotem, które miałyby się pojawić w Warszawie. Hyundai
Polskie tramwaje i autobusy miały być naszą dumą i specjalnością eksportową. Tymczasem nawet na własnym podwórku oddajemy pole wschodnim konkurentom.
Nowe olsztyńskie tramwaje wyprodukuje turecka firma Durmazlar.Durmazlar Nowe olsztyńskie tramwaje wyprodukuje turecka firma Durmazlar.

W Warszawie trwają dwa duże przetargi na zakup taboru dla komunikacji miejskiej. Jeden z nich budzi ogromne polityczne emocje, inny przebiega zdecydowanie spokojniej. Tymczasem oba pokazują, przed jakimi wyzwaniami stoi dziś cały nasz kontynent. Tramwaje Warszawskie szukają dostawcy przynajmniej 123 nowych tramwajów (a być może nawet 213, jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze), za to stołeczne Miejskie Zakłady Autobusowe rozpisały jeden z największych przetargów w Europie na dostawę elektrycznych autobusów przegubowych.

Polityka 9.2019 (3200) z dnia 26.02.2019; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Tramwaje pożądania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021