Rynek

Marks się kłania

Związkowiec o polityce rządu

„PiS nic nie daje, bo nie z własnej partyjnej kasy realizuje obietnice, tylko z budżetu, który wypracowują Polacy”. „PiS nic nie daje, bo nie z własnej partyjnej kasy realizuje obietnice, tylko z budżetu, który wypracowują Polacy”. Adam Burakowski / Reporter
Rozmowa z Andrzejem Radzikowskim, pełniącym obowiązki szefa OPZZ.
Andrzej RadzikowskiKrystian Dobuszyński/Reporter Andrzej Radzikowski

JULIUSZ ĆWIELUCH: – Zastanawiam się, po co nam związki zawodowe, kiedy rząd daje więcej, niż wy się domagacie, np. 4 tys. płacy minimalnej.
ANDRZEJ RADZIKOWSKI: – Nikt ci nie da tyle, ile polityk obieca przed wyborami. Na razie zapowiedziano, że od nowego roku płaca minimalna wzrośnie do 2,6 tys. zł brutto. Od lat postulowaliśmy, żeby płaca minimalna wynosiła połowę średniej krajowej. Wygląda na to, że po czterech latach rządzenia PiS zaczyna realizować nasz postulat, oczywiście jako własny pomysł.

Polityka 39.2019 (3229) z dnia 24.09.2019; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Marks się kłania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021