Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Franki z flanki

Wyrok TSUE: nowy rozdział w historii kredytów frankowych

PiS wyszedł z założenia, że sprawa frankowiczów będzie stopniowo tracić na znaczeniu. PiS wyszedł z założenia, że sprawa frankowiczów będzie stopniowo tracić na znaczeniu. Marcin Kościółek / PantherMedia
Unijny trybunał swoim wyrokiem obnażył prawny i polityczny chaos, jaki spowodowały kredyty walutowe w Polsce. Tuż przed wyborami niewygodny temat dopadł PiS, który najpierw na frankowiczach się promował, a potem ich oszukał.
Wyrok TSUE otwiera zupełnie nowy rozdział w historii kredytów frankowych.Getty Images Wyrok TSUE otwiera zupełnie nowy rozdział w historii kredytów frankowych.

Gdy w ubiegły czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłaszał swoją decyzję, na warszawskiej konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu rozległy się gromkie brawa, a nawet wystrzelił korek od szampana. To był dzień, na który niewielka, ale bardzo aktywna medialnie grupa frankowiczów czekała od dawna. Stowarzyszenie zasłynęło radykalnymi akcjami protestacyjnymi, nie bało się nazywać bankowców banksterami i ostro krytykować sędziów, którzy wydawali wyroki po myśli banków.

Polityka 41.2019 (3231) z dnia 08.10.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Franki z flanki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022