Rynek

Franki z flanki

Wyrok TSUE: nowy rozdział w historii kredytów frankowych

PiS wyszedł z założenia, że sprawa frankowiczów będzie stopniowo tracić na znaczeniu. PiS wyszedł z założenia, że sprawa frankowiczów będzie stopniowo tracić na znaczeniu. Marcin Kościółek / PantherMedia
Unijny trybunał swoim wyrokiem obnażył prawny i polityczny chaos, jaki spowodowały kredyty walutowe w Polsce. Tuż przed wyborami niewygodny temat dopadł PiS, który najpierw na frankowiczach się promował, a potem ich oszukał.
Wyrok TSUE otwiera zupełnie nowy rozdział w historii kredytów frankowych.Getty Images Wyrok TSUE otwiera zupełnie nowy rozdział w historii kredytów frankowych.

Gdy w ubiegły czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłaszał swoją decyzję, na warszawskiej konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu rozległy się gromkie brawa, a nawet wystrzelił korek od szampana. To był dzień, na który niewielka, ale bardzo aktywna medialnie grupa frankowiczów czekała od dawna. Stowarzyszenie zasłynęło radykalnymi akcjami protestacyjnymi, nie bało się nazywać bankowców banksterami i ostro krytykować sędziów, którzy wydawali wyroki po myśli banków.

Polityka 41.2019 (3231) z dnia 08.10.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Franki z flanki"

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak utrzymać pożądanie w związku z długim stażem

Zbigniew Liber w rozmowie z Joanną Cieślą o relacjach miłości i seksu.

Joanna Cieśla
12.01.2017