Rynek

Czy ktoś tu pracuje?

Nowe sklepy bez obsługi

Chociaż automatyzacja w handlu dopiero się rozkręca, to na pewno nie wszyscy będą nią zachwyceni. Chociaż automatyzacja w handlu dopiero się rozkręca, to na pewno nie wszyscy będą nią zachwyceni. Jacek Łagowski / Forum
Dzięki nowym technologiom sklepy mogą już działać bez obsługi, a klientom do zakupów wystarczy smartfon z aplikacją. Nie wiadomo tylko, czy ta cyfrowa rewolucja poradzi sobie z analogowymi złodziejami.
Sklep Take&Go to owoc kilkuletnich prac SurgeCloud, polskiego start-upu z Poznania.Piotr Skornicki/Agencja Gazeta Sklep Take&Go to owoc kilkuletnich prac SurgeCloud, polskiego start-upu z Poznania.

Ruchliwa ulica Półwiejska w centrum Poznania to deptak pełen restauracji i niewielkich sklepów. Jeden z nich wyróżnia się… brakiem pracowników. Przez kilka miesięcy punkt o nazwie Take&Go testowano, ale od połowy września dostępny jest dla każdego. Żeby wejść do środka, nie wystarczy stanąć przed drzwiami i czekać na ich automatyczne otwarcie. Wcześniej trzeba ściągnąć na telefon odrębną aplikację, przyłożyć ekran aparatu do oznaczonego miejsca i poczekać, aż inteligentny sklep zeskanuje kod.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy ktoś tu pracuje?"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019