Rynek

Czy ktoś tu pracuje?

Nowe sklepy bez obsługi

Chociaż automatyzacja w handlu dopiero się rozkręca, to na pewno nie wszyscy będą nią zachwyceni. Chociaż automatyzacja w handlu dopiero się rozkręca, to na pewno nie wszyscy będą nią zachwyceni. Jacek Łagowski / Forum
Dzięki nowym technologiom sklepy mogą już działać bez obsługi, a klientom do zakupów wystarczy smartfon z aplikacją. Nie wiadomo tylko, czy ta cyfrowa rewolucja poradzi sobie z analogowymi złodziejami.
Sklep Take&Go to owoc kilkuletnich prac SurgeCloud, polskiego start-upu z Poznania.Piotr Skornicki/Agencja Gazeta Sklep Take&Go to owoc kilkuletnich prac SurgeCloud, polskiego start-upu z Poznania.

Ruchliwa ulica Półwiejska w centrum Poznania to deptak pełen restauracji i niewielkich sklepów. Jeden z nich wyróżnia się… brakiem pracowników. Przez kilka miesięcy punkt o nazwie Take&Go testowano, ale od połowy września dostępny jest dla każdego. Żeby wejść do środka, nie wystarczy stanąć przed drzwiami i czekać na ich automatyczne otwarcie. Wcześniej trzeba ściągnąć na telefon odrębną aplikację, przyłożyć ekran aparatu do oznaczonego miejsca i poczekać, aż inteligentny sklep zeskanuje kod.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy ktoś tu pracuje?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021