Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Czy ktoś tu pracuje?

Nowe sklepy bez obsługi

Chociaż automatyzacja w handlu dopiero się rozkręca, to na pewno nie wszyscy będą nią zachwyceni. Chociaż automatyzacja w handlu dopiero się rozkręca, to na pewno nie wszyscy będą nią zachwyceni. Jacek Łagowski / Forum
Dzięki nowym technologiom sklepy mogą już działać bez obsługi, a klientom do zakupów wystarczy smartfon z aplikacją. Nie wiadomo tylko, czy ta cyfrowa rewolucja poradzi sobie z analogowymi złodziejami.
Sklep Take&Go to owoc kilkuletnich prac SurgeCloud, polskiego start-upu z Poznania.Piotr Skornicki/Agencja Gazeta Sklep Take&Go to owoc kilkuletnich prac SurgeCloud, polskiego start-upu z Poznania.

Ruchliwa ulica Półwiejska w centrum Poznania to deptak pełen restauracji i niewielkich sklepów. Jeden z nich wyróżnia się… brakiem pracowników. Przez kilka miesięcy punkt o nazwie Take&Go testowano, ale od połowy września dostępny jest dla każdego. Żeby wejść do środka, nie wystarczy stanąć przed drzwiami i czekać na ich automatyczne otwarcie. Wcześniej trzeba ściągnąć na telefon odrębną aplikację, przyłożyć ekran aparatu do oznaczonego miejsca i poczekać, aż inteligentny sklep zeskanuje kod.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy ktoś tu pracuje?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >