Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Garbate szczęście

Garbus odjechał w przeszłość

Garbus jest bezkonkurencyjnym liderem w kategorii bohaterów zbiorowej wyobraźni. Garbus jest bezkonkurencyjnym liderem w kategorii bohaterów zbiorowej wyobraźni. Steve Hamblin/Alamy Stock Photo / BEW
Jedno z najsłynniejszych aut świata – Volkswagen Garbus – samochód, który ukształtował współczesną masową motoryzację, odjechał do historii. A wraz z nim wiara, że świat osiągnie pełnię szczęścia, gdy każdy będzie miał własne auto.

Pożegnania zaczęły się już w 2018 r., kiedy szefowie Volkswagena ogłosili zamiar ostatecznego zakończenia produkcji modelu Beetle. Podczas salonu samochodowego w Los Angeles zaprezentowano jeszcze ostatnią wersję VW Beetle Final Edition 2019 w odmianach cabrio i coupé z turbodoładowanym dwulitrowym silnikiem, ale wielkich sukcesów handlowych nie było. Latem ubiegłego roku w meksykańskich zakładach VW w Puebla – największej fabryce koncernu poza Niemcami – uroczyście zjechał z taśmy ostatni egzemplarz „żuka”, a z końcem roku zakończyła się sprzedaż.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Garbate szczęście"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022