Rynek

Jak uciec od węgla

Rosną zapasy niesprzedanego węgla – przy kopaniach i zakładach energetycznych zgromadzono już ok. 14 mln ton węgla energetycznego. Rosną zapasy niesprzedanego węgla – przy kopaniach i zakładach energetycznych zgromadzono już ok. 14 mln ton węgla energetycznego. PantherMedia
Nowy Zielony Ład, plan osiągnięcia przez UE w 2050 r. neutralności klimatycznej, to dla polskiej energetyki ekstremalne wyzwanie. Musi oznaczać definitywne rozstanie z węglem. Tylko z czego będziemy produkować prąd?
Infografiki Lech Mazurczyk/Polityka

Węglowy koszmar powrócił. Mierzyć się z nim w przeszłości musiały wszystkie rządy, a dla koalicji PO-PSL górniczy kryzys był jednym z gwoździ do trumny. Dla PiS, przeciwnie, miał być okazją do pokazania, jak silna wola polityczna w połączeniu z centralnie sterowaną państwową gospodarką może rozwiązać każdy problem. Okazało się, że nie może. Na dodatek wyczerpują się wszystkie triki służące maskowaniu problemu. Nie pomogło łączenie kopalń z elektrowniami i subsydiowanie wydobycia węgla kasą energetyki.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Raport Polityki; s. 37

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020