Rynek

Ślad wodny

Nie tylko węglowy. Jaki ślad wodny zostawiamy?

Rolnictwo, co naturalne, jest wielkim konsumentem wody. Zwłaszcza branże mleczarska i mięsna są jak gąbka. Rolnictwo, co naturalne, jest wielkim konsumentem wody. Zwłaszcza branże mleczarska i mięsna są jak gąbka. Getty Images
Po suchym lecie i jesieni mamy zimę bez śniegu. Jeśli tendencja się utrzyma, czeka nas susza, jakiej nie było od półwiecza. Musimy więc myśleć, jak zmniejszyć nasz ślad wodny.
Lech Mazurczyk, Freepik

Zima w tym roku drogowców nie zaskoczyła, ale właścicieli ośrodków narciarskich z całą pewnością. I to nieprzyjemnie. Śnieg na górskich stokach pojawił się bardzo późno, nie wszędzie i niezbyt obficie. Trzeba dosypywać sztucznego. Narciarze i snowboardziści za nim nie przepadają, ale co robić, taki mamy dziś klimat. Armatki śnieżne stały się już obowiązkowym wyposażeniem ośrodków narciarskich. To sporo kosztuje, ale bez wspomagania natury zimowy biznes robi się krótki, nieprzewidywalny i grozi stratami.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Ślad wodny"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021