Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Tarcza nie wystarczy

Rządowy pakiet ratunkowy

Pusty rynek w Warszawie. Jednymi z najbardziej dotkniętych przez wirus są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna. Pusty rynek w Warszawie. Jednymi z najbardziej dotkniętych przez wirus są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna. Rafał Mamcarz / Forum
Z kolejnych obszarów polskiej gospodarki dochodzą dramatyczne apele o pomoc. Rząd chce ruszyć na ratunek uzbrojony w Tarczę Antykryzysową. Przedsiębiorcy widzą w niej jednak masę dziur.
Tarczę Antykryzysową premier przedstawił jako bezprecedensowy na skalę europejską pakiet ratunkowy dla gospodarki.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Tarczę Antykryzysową premier przedstawił jako bezprecedensowy na skalę europejską pakiet ratunkowy dla gospodarki.

Dla Macieja Szatkowskiego, szefa aparthotelu Blue Marine Mielno, najtrudniejszym momentem był ten, gdy musiał zakomunikować gościom, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego musi ich prosić o wyprowadzkę. – Mieliśmy wtedy 250 gości, na szczęście większość się tego spodziewała i przyjęła to ze zrozumieniem – tłumaczy Szatkowski. Blue Marine Mielno, jak wiele obiektów w miejscowościach wypoczynkowych, jest ośrodkiem nieskategoryzowanym, więc musiał zostać zamknięty.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Rynek; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Tarcza nie wystarczy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >