Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Auto na aucie

Motoryzacja na zakręcie

Samochody oczekujące na dostawę do klientów. Samochody oczekujące na dostawę do klientów. Reuters / Forum
Takiego załamania w produkcji samochodów jeszcze nie było. Wszyscy drżą, czy teraz sprzedaż ruszy.
Wiele fabryk samochodowych ze względu na pandemię stanęło – kryzys z zaopatrzeniem w części to efekt zamrożenia łańcuchów dostaw na całym świecie. Na fot. parking montażowni samochodów w Detroit, USA.Jim West/Science Photo Library/EAST NEWS Wiele fabryk samochodowych ze względu na pandemię stanęło – kryzys z zaopatrzeniem w części to efekt zamrożenia łańcuchów dostaw na całym świecie. Na fot. parking montażowni samochodów w Detroit, USA.

Nauczyliśmy się w ostatnich miesiącach, że niemal wszystko można kupić, nie wychodząc z domu. Ale nie samochód. Trzeba przecież obejrzeć, porównać, zajrzeć pod maskę i do bagażnika, posiedzieć w fotelu kierowcy, by sprawdzić, czy wygodny, trzasnąć kilka razy drzwiami. Nie zaszkodzi też odbyć jazdę próbną. I potargować się, bo może uda się uzyskać jakiś upust, przekonując, że u innego dealera już nam taki oferowali. Jak to wszystko zrobić, siedząc na domowej kanapie z laptopem w ręku?

Kiedy jednak pandemia uwięziła w domach miliony ludzi na całym świecie, zezwalając na wychodzenie tylko w wyjątkowych przypadkach, wiele rzeczy wcześniej trudnych do wyobrażenia stało się możliwe.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Auto na aucie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022