Rynek

Wakacje z wrakami

Zgniotki i zlepieńce – czyli o tym, czym jeździmy

Mechanizm jest prosty – im samochód jest bardziej uszkodzony, tym tańszy jego zakup. I większy zarobek. Mechanizm jest prosty – im samochód jest bardziej uszkodzony, tym tańszy jego zakup. I większy zarobek. Jan Bielecki / EAST NEWS
Ruszyliśmy autami na urlopy. Jakimi? Otóż ciągle jeździmy zgniotkami i zlepieńcami. Tak policjanci z drogówki nazywają auta poskładane z kilku kupek złomu.
Rocznie do Polski ciągle sprowadza się milion używanych aut z Zachodu. Na pół miliona zarejestrowanych fabrycznie nowych aut.Maciej Debała/Forum Rocznie do Polski ciągle sprowadza się milion używanych aut z Zachodu. Na pół miliona zarejestrowanych fabrycznie nowych aut.

Jest też inna nazwa motoryzacyjnych składaków – trumny. Jak zauważają funkcjonariusze, kierowca najczęściej dowiaduje się, że jeździł trumną dopiero, gdy dojdzie do wypadku. A te są zazwyczaj spektakularne i tragiczne w skutkach.

Koniec czerwca, ruchliwa droga krajowa nr 2 prowadząca z Warszawy do Brześcia. Godzina 16.20, Biała Podlaska. Z ustaleń drogówki wynika, że najpierw bus ford transit uderzył w jadące przez nim audi. Ono z kolei wpadło na przeciwległy pas ruchu wprost pod bmw.

Polityka 29.2020 (3270) z dnia 14.07.2020; Rynek; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Wakacje z wrakami"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Domy dla bezdomnych

Efekty programu „najpierw mieszkanie” obalają mit, że jeśli pozostawi się bezdomnych na ulicy bez wsparcia, to i tak jakoś sobie poradzą, a zaoszczędzi się przy tym publiczne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Zbigniew Borek
28.09.2021