Rynek

Flip i klap

Flipperzy, czyli jak dodać ceny mieszkaniom

Flipperzy szukają tańszych mieszkań wymagających remontu. Flipperzy szukają tańszych mieszkań wymagających remontu. Getty Images
Jak szybko wzbogacić się od zera do milionera? Jeszcze niedawno internetowi mentorzy podpowiadali, by postawić na kryptowaluty albo forex. Dziś radzą: zajmij się flippingiem. Czyli czym?
Flipperzy wykańczają mieszkania i odsprzedają z zyskiem.Getty Images Flipperzy wykańczają mieszkania i odsprzedają z zyskiem.

Jeden flip da nam przeciętnie 10–40 tys. zł zarobku, czasem nawet w ciągu kilku dni – obiecuje youtube’owy ekspert. Brzmi nieźle, ale co to jest flip? To nowa angielska nazwa, pod którą kryje się stara handlowa maksyma: najlepiej kupuj tanio, a sprzedawaj drogo. W tym jednak przypadku chodzi o handlowanie dobrem szczególnym i dziś ciągle poszukiwanym, czyli mieszkaniami, a mówiąc szerzej, nieruchomościami.

Home flipping to rodzaj spekulacji, bo flipperowi zależy, by kupione mieszkanie sprzedać niemal natychmiast z jak największym przebiciem.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Flip i klap"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021