„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Allegro moderato

Allegro idzie na giełdę

Allegro przekształciło się z serwisu aukcyjnego w wielką platformę e-handlu. Allegro przekształciło się z serwisu aukcyjnego w wielką platformę e-handlu. Bartosz Krupa / EAST NEWS
20 lat temu w poznańskiej piwnicy powstało Allegro, które dziś jest jedną z największych polskich spółek i właśnie wchodzi na giełdę. Tak zaczyna się cyfrowa era w polskiej gospodarce.
W listopadzie w Polsce ma zacząć oficjalną działalność Amazon więc Allegro musi się przygotować do obrony.Mateusz Grochocki/EAST NEWS W listopadzie w Polsce ma zacząć oficjalną działalność Amazon więc Allegro musi się przygotować do obrony.

Jeszcze niedawno informacja, że spółka CD Projekt, która stworzyła komputerową grę „Wiedźmin”, a przygotowuje „Cyberpunk 2077”, jest więcej warta niż wszystkie państwowe spółki energetyczne razem wzięte, budziła lekką konsternację. Czy to możliwe, żeby wielkie elektrownie, sieci przesyłowe, kopalnie miały mniejszą wartość niż cyfrowe algorytmy komputerowej zabawy? Dziś to już nikogo nie dziwi. Od tamtej pory kurs CD Projektu poszybował w górę, a spółek energetycznych dołuje.

Polityka 39.2020 (3280) z dnia 22.09.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Allegro moderato"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021