Rynek

Student w wielkim mieście

Skutki studiów zdalnych

Studenci naciskają na obniżkę czesnego, uważając, że zdalne studia odbiegają jakością od tradycyjnych. Studenci naciskają na obniżkę czesnego, uważając, że zdalne studia odbiegają jakością od tradycyjnych. Mirosław Gryń / Polityka
Od października większość uczelni przeszła na zdalne nauczanie. To dla studentów kompletna zmiana stylu życia. I ekonomiczny szok dla miast akademickich.
Puste korytarze Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Robert Woźniak/Forum Puste korytarze Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studiujący zdalnie nie chcą zostawać w rodzinnych domach. Większość w październiku wraca do miast, żeby poszukać pracy. Student niemieszkający z rodzicami musi wydać na swoje utrzymanie 2,6 tys. zł miesięcznie, o 500 zł więcej niż przed rokiem – dowiadujemy się z najnowszej edycji cyklicznego raportu „Portfel studenta 2020”, przygotowywanego przez Związek Banków Polskich. W tym roku akademickim będzie jednak trudniej takie pieniądze zarobić. O pracę jest ciężej, a zlecenia są mniej finansowo atrakcyjne niż przed pandemią.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Student w wielkim mieście"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Fundusz Odbudowy. Po co lewicy romans z PiS?

Inicjatywa i sprawczość. Na dźwięk tych słów politycy polskiej opozycji tracą rozum. Nie tylko lewicy zresztą.

Łukasz Lipiński
27.04.2021