Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Student w wielkim mieście

Skutki studiów zdalnych

Studenci naciskają na obniżkę czesnego, uważając, że zdalne studia odbiegają jakością od tradycyjnych. Studenci naciskają na obniżkę czesnego, uważając, że zdalne studia odbiegają jakością od tradycyjnych. Mirosław Gryń / Polityka
Od października większość uczelni przeszła na zdalne nauczanie. To dla studentów kompletna zmiana stylu życia. I ekonomiczny szok dla miast akademickich.
Puste korytarze Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Robert Woźniak/Forum Puste korytarze Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studiujący zdalnie nie chcą zostawać w rodzinnych domach. Większość w październiku wraca do miast, żeby poszukać pracy. Student niemieszkający z rodzicami musi wydać na swoje utrzymanie 2,6 tys. zł miesięcznie, o 500 zł więcej niż przed rokiem – dowiadujemy się z najnowszej edycji cyklicznego raportu „Portfel studenta 2020”, przygotowywanego przez Związek Banków Polskich. W tym roku akademickim będzie jednak trudniej takie pieniądze zarobić. O pracę jest ciężej, a zlecenia są mniej finansowo atrakcyjne niż przed pandemią.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Student w wielkim mieście"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >