Rynek

Marka Iga

Marka Igi Świątek

Rogers Cup Toronto, 2019 r. Przez jakiś czas Iga miała umowę z dostawcą strojów, koncernem Nike. Na jej odzieży nie mogło być znaczków innych firm. Rogers Cup Toronto, 2019 r. Przez jakiś czas Iga miała umowę z dostawcą strojów, koncernem Nike. Na jej odzieży nie mogło być znaczków innych firm. Vaughn Ridley / Getty Images
W nowy tenisowy rok Iga Świątek weszła, odcinając kupony od wielkoszlemowego sukcesu w Paryżu. Jej zarobki poza kortem oceniane są co najmniej na kilkanaście milionów złotych.
Iga podczas paryskiej sesji z pucharem French Open.Clive Brunskill/Getty Images Iga podczas paryskiej sesji z pucharem French Open.

Negocjacje z potencjalnymi sponsorami rozpoczęły się w październiku, tuż po sensacyjnym zwycięstwie młodej Polki w turnieju French Open. Firmy stanęły w kolejce do grzania się w blasku nowej sportowej gwiazdy, która jeszcze niedawno była lokalna (polska), szybko zrobiła się regionalna (europejska), a status wielkoszlemowej mistrzyni sprawił, że stała się marką globalną. Jak to się mawia w języku handlowców: może być sprzedawana na wielu rynkach jednocześnie.

Według zapewnień biznesowego otoczenia tenisistki na ostatniej prostej rozmów zostały koncerny, które nie odczuły w swoim biznesie pandemicznego trzęsienia ziemi: telefonia komórkowa, ubezpieczenia, finanse, samochody, biżuteria.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Rynek; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Marka Iga"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021