Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Zdrowo i z klasą

Przyszłość należy do nieruchomości, które zaspokajają potrzeby właścicieli na bardzo różne sposoby. Przyszłość należy do nieruchomości, które zaspokajają potrzeby właścicieli na bardzo różne sposoby. materiały prasowe
Atrakcyjne nieruchomości są nie tylko elegancko zaprojektowane i korzystnie położone. Architekci zadbali w nich również o jakość życia mieszkańców.
Apartamentowiec Bank Polski 1929 w Gdyni.materiały prasowe Apartamentowiec Bank Polski 1929 w Gdyni.

Luksusowe apartamenty w czasach pandemii jeszcze bardziej zyskały na atrakcyjności i okazały się ciekawą alternatywą dla symbolicznie oprocentowanych lokat bankowych. Na duże zainteresowanie klientów reagują deweloperzy, którzy wbrew prognozom sprzed roku nie wstrzymują kolejnych projektów.

W polskich warunkach atrakcyjność apartamentów o podwyższonym standardzie wynika także z ich wciąż rosnących cen. To właśnie nieruchomości traktuje się jako inwestycję o podwójnych korzyściach. Z jednej strony, dzięki systematycznie zwiększającej się wartości, pomagają one chronić pieniądze przed inflacją dużo skuteczniej niż tradycyjne oferty sektora finansowego. A równocześnie pozwalają zarabiać na wynajmie lub służą jako miejsce do wygodnego i bezpiecznego życia.

Najwięcej nieruchomości luksusowych powstaje w naszym kraju w stolicy i w Trójmieście. Atrakcyjność Warszawy raczej nie zaskakuje, bo to centrum gospodarcze Polski, które dodatkowo dysponuje wciąż dużą liczbą niezabudowanych bądź wolnych do zagospodarowania działek w centralnych dzielnicach. Samo Śródmieście Warszawy przechodzi ogromną metamorfozę, oferując dzisiaj już nie tylko kolejne biurowce, ale także atrakcyjne apartamenty. Chociaż w polskich warunkach Warszawa uchodzi za drogie miasto, ceny nieruchomości, także tych ekskluzywnych, są tu wciąż nieporównanie niższe niż w Paryżu czy Londynie. To dodatkowo przyciąga inwestorów zagranicznych, zakładających, że wartość apartamentów w Warszawie będzie szybko rosła w kolejnych latach.

Lokata kapitału

Drugi ważny rynek nieruchomości luksusowych to Trójmiasto, co też raczej nie powinno dziwić. Gdańsk, Sopot i Gdynia tworzą jedyną w Polsce dużą aglomerację nadmorską, oferują bardzo dobre warunki do życia dzięki rozwiniętej infrastrukturze, a równocześnie pozwalają połączyć wypoczynek z dostępem do bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Inwestowanie w nieruchomości; s. 48
Reklama