Luksusowe apartamenty w czasach pandemii jeszcze bardziej zyskały na atrakcyjności i okazały się ciekawą alternatywą dla symbolicznie oprocentowanych lokat bankowych. Na duże zainteresowanie klientów reagują deweloperzy, którzy wbrew prognozom sprzed roku nie wstrzymują kolejnych projektów.
W polskich warunkach atrakcyjność apartamentów o podwyższonym standardzie wynika także z ich wciąż rosnących cen. To właśnie nieruchomości traktuje się jako inwestycję o podwójnych korzyściach. Z jednej strony, dzięki systematycznie zwiększającej się wartości, pomagają one chronić pieniądze przed inflacją dużo skuteczniej niż tradycyjne oferty sektora finansowego. A równocześnie pozwalają zarabiać na wynajmie lub służą jako miejsce do wygodnego i bezpiecznego życia.
Najwięcej nieruchomości luksusowych powstaje w naszym kraju w stolicy i w Trójmieście. Atrakcyjność Warszawy raczej nie zaskakuje, bo to centrum gospodarcze Polski, które dodatkowo dysponuje wciąż dużą liczbą niezabudowanych bądź wolnych do zagospodarowania działek w centralnych dzielnicach. Samo Śródmieście Warszawy przechodzi ogromną metamorfozę, oferując dzisiaj już nie tylko kolejne biurowce, ale także atrakcyjne apartamenty. Chociaż w polskich warunkach Warszawa uchodzi za drogie miasto, ceny nieruchomości, także tych ekskluzywnych, są tu wciąż nieporównanie niższe niż w Paryżu czy Londynie. To dodatkowo przyciąga inwestorów zagranicznych, zakładających, że wartość apartamentów w Warszawie będzie szybko rosła w kolejnych latach.
Lokata kapitału
Drugi ważny rynek nieruchomości luksusowych to Trójmiasto, co też raczej nie powinno dziwić. Gdańsk, Sopot i Gdynia tworzą jedyną w Polsce dużą aglomerację nadmorską, oferują bardzo dobre warunki do życia dzięki rozwiniętej infrastrukturze, a równocześnie pozwalają połączyć wypoczynek z dostępem do bogatej oferty kulturalnej i rozrywkowej.