Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Gierka na giełdzie

Zamach na OFE

Wszystkie ugrupowania i najważniejsi politycy uczestniczący we władzy otrzymują w państwowej gospodarce nadania, które mogą potem rozdzielać między swoich ludzi. Wszystkie ugrupowania i najważniejsi politycy uczestniczący we władzy otrzymują w państwowej gospodarce nadania, które mogą potem rozdzielać między swoich ludzi. Mirosław Gryń
Polska gospodarka staje się coraz bardziej upaństwowiona. PiS od dawna przecież uważa, że to najdoskonalsza forma własności. Dlatego szykowany jest kolejny etap nacjonalizacji. Tym razem na gruzach OFE.
Zbigniew Ziobro uznał, że likwidacja OFE stanie się okazją do powiększenia przez premiera strefy jego wpływów, i nie chce do tego dopuścić.Adam Chełstowski/Forum Zbigniew Ziobro uznał, że likwidacja OFE stanie się okazją do powiększenia przez premiera strefy jego wpływów, i nie chce do tego dopuścić.

Operacja ostatecznej likwidacji otwartych funduszy emerytalnych (OFE) miała się zacząć 1 czerwca, ale się nie zacznie. Tego dnia, zgodnie z założeniami przygotowywanej od dawna ustawy, 15 mln przyszłych emerytów miało zacząć podejmować decyzje, jaki wybierają los dla pieniędzy zgromadzonych na swoich rachunkach OFE. Czy chcą je przenieść na prywatne indywidualne konta emerytalne (IKE) prowadzone przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI), czy też wolą wrzucić je do worka ZUS, dopisując wirtualną kwotę do swego konta?

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Gierka na giełdzie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >