Rynek

PZU wchodzi do siłowni. Przejmie kontrolę?

Pusty klub 7 Fit w Lublinie Pusty klub 7 Fit w Lublinie Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Kluby fitness w piątek zostaną otwarte po pandemicznej przerwie. Długi okres zamknięcia ułatwi państwowemu PZU przejęcie kontroli nad tym biznesem.

PZU nie ma na razie ani jednego klubu fitness. Deklaruje, że będzie na tym rynku tylko pośrednikiem. Zamierza sprzedawać uprawniające do korzystania z klubów karty przedsiębiorstwom, które podpiszą z nim umowę. Na wzór karnetów MultiSport, oferowanych przez Benefit Systems SA, lidera branży, do którego należy 160 klubów. Drugą największą w Polsce siecią jest Calypso Fitness, z 57 klubami.

Za zamkniętymi drzwiami siłowni odbywa się więc teraz przegrupowanie sił. Wyścig ruszy wraz ze zniesieniem lockdownu.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021