Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Wizje w 3D

Pisowskie 3D: dług, danina, drożyzna

PiS ma zamiar sięgnąć do kieszeni podatników, żeby stworzyć system jeszcze gorszy niż obecny. PiS ma zamiar sięgnąć do kieszeni podatników, żeby stworzyć system jeszcze gorszy niż obecny. Max Skorwider
Donald Tusk ruszył w Polskę pod hasłem 3D: dług, daniny, drożyzna. Pokazują trzy, jego zdaniem największe, zagrożenia dla kraju, które przyniosły rządy PiS. Dla wielu młodych to dziaderskie strachy, których oni się nie boją.
W Polsce numerem jeden jest PKN Orlen, wart nieco ponad 33 mld zł.Anatol Chomicz/Forum W Polsce numerem jeden jest PKN Orlen, wart nieco ponad 33 mld zł.

Dług

Samo słowo „dług” pachnie Balcerowiczem, liberalizmem, który – zdaniem młodych – skończył się definitywnie. Nie tylko w Polsce, nawet w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze drukuje i rozdaje nie tylko NBP i Kaczyński, ale także FED i Biden oraz cała Unia, w o wiele większych niż u nas ilościach. I nikt tam o olbrzymim długu państwa nie mówi, za o wiele większe zagrożenie uważana jest recesja; oliwienie gospodarki pustymi pieniędzmi ma jej zapobiec. Dlaczego mielibyśmy zachowywać się inaczej?

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Wizje w 3D"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >