„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Wizje w 3D

Pisowskie 3D: dług, danina, drożyzna

PiS ma zamiar sięgnąć do kieszeni podatników, żeby stworzyć system jeszcze gorszy niż obecny. PiS ma zamiar sięgnąć do kieszeni podatników, żeby stworzyć system jeszcze gorszy niż obecny. Max Skorwider
Donald Tusk ruszył w Polskę pod hasłem 3D: dług, daniny, drożyzna. Pokazują trzy, jego zdaniem największe, zagrożenia dla kraju, które przyniosły rządy PiS. Dla wielu młodych to dziaderskie strachy, których oni się nie boją.
W Polsce numerem jeden jest PKN Orlen, wart nieco ponad 33 mld zł.Anatol Chomicz/Forum W Polsce numerem jeden jest PKN Orlen, wart nieco ponad 33 mld zł.

Dług

Samo słowo „dług” pachnie Balcerowiczem, liberalizmem, który – zdaniem młodych – skończył się definitywnie. Nie tylko w Polsce, nawet w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze drukuje i rozdaje nie tylko NBP i Kaczyński, ale także FED i Biden oraz cała Unia, w o wiele większych niż u nas ilościach. I nikt tam o olbrzymim długu państwa nie mówi, za o wiele większe zagrożenie uważana jest recesja; oliwienie gospodarki pustymi pieniędzmi ma jej zapobiec. Dlaczego mielibyśmy zachowywać się inaczej?

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Wizje w 3D"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020