„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Ryczący kotek, mały rekin i giełdowe goryle

Meme Man, symbol memowych inwestorów, a stonks to w ich języku połączenie stocks, akcji, i stonk, ostrzału artyleryjskiego. Meme Man, symbol memowych inwestorów, a stonks to w ich języku połączenie stocks, akcji, i stonk, ostrzału artyleryjskiego. materiały prasowe
Na rynek kapitałowy wkroczyło nowe pokolenie inwestorów. Łączą ich media społecznościowe i upodobanie do internetowych memów. Są młodzi, inwestują agresywnie i nieracjonalnie. Jedni w tym widzą chwilową modę, inni giełdowy przekręt, jeszcze inni antykapitalistyczny bunt pokolenia Z.
Strona WallStreetBets. Posty uczestników forum toną w powodzi memów, zdjęć, emotikonów…Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket/Getty Images Strona WallStreetBets. Posty uczestników forum toną w powodzi memów, zdjęć, emotikonów…

Jest ich już prawie 11 mln, członków grupy WallStreetBets (WSB) w internetowym serwisie Reddit, czyli amerykańskim odpowiedniku polskiego Wykopu. To właśnie tam się skrzykują, oceniają spółki, omawiają strategie inwestycyjne, radzą się i chwalą giełdowymi sukcesami. Osobę nieprzygotowaną wizyta na stronie WallStreetBets przyprawia o zawrót głowy. Posty uczestników forum toną w powodzi memów, zdjęć, filmików, rysunków satyrycznych i emotikonów. Teksty są lakoniczne, pisane językiem zrozumiałym dla wtajemniczonych, z masą wulgaryzmów.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Rynek; s. 46
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021