„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Gaz zasmucający

Polityka na gazie

Nie wygląda na to, by świat był gotowy na szybkie odejście od paliw kopalnych, a zwłaszcza ropy i gazu. Nie wygląda na to, by świat był gotowy na szybkie odejście od paliw kopalnych, a zwłaszcza ropy i gazu. Shutterstock
Przez ostatnie sto lat ropa rządziła światem. Dziś rolę najważniejszego paliwa przejmuje gaz ziemny. Stu lat jednak nie porządzi.
Mamy wciąż mało źródeł odnawialnych i rekordowy udział mocy węglowych.Aleksiej Witwicki/Polityka Mamy wciąż mało źródeł odnawialnych i rekordowy udział mocy węglowych.

Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG, zakomunikował, że w związku z drożejącym na świecie gazem spółka wystąpiła do Gazpromu z żądaniem, by ten nam sprzedawał go taniej. „W ostatnim czasie obserwowaliśmy bezprecedensowe wzrosty cen gazu ziemnego na europejskim rynku hurtowym. Ta nadzwyczajna sytuacja stanowi podstawę do renegocjacji warunków cenowych, na jakich kupujemy paliwo w ramach kontraktu jamalskiego. W naszym przekonaniu istnieje przestrzeń do obniżenia ceny za dostarczany nam gaz” – oświadczył prezes.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Gaz zasmucający"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021