„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Aut nie dowieźli

Motoryzacja: gdzie się podziały samochody

Tegoroczne straty światowej branży samochodowej wywołane czipowym kataklizmem,to 7,7 mln niewyprodukowanych pojazdów i 210 mld dol. utraconych przychodów. Tegoroczne straty światowej branży samochodowej wywołane czipowym kataklizmem,to 7,7 mln niewyprodukowanych pojazdów i 210 mld dol. utraconych przychodów. Shutterstock
Światową branżę motoryzacyjną dopadły ciężkie powikłania pocovidowe. Objawy: zaburzenia produkcyjne, zapaści dostaw, przewlekłe zaspokajanie rynkowego popytu. Rozpoznanie: ciężka niewydolność krzemowa.
Mikroczipy zostały zaliczone do 137 krytycznych produktów, od których importu UE jest nadmiernie uzależniona.Shutterstock Mikroczipy zostały zaliczone do 137 krytycznych produktów, od których importu UE jest nadmiernie uzależniona.

W czerwcu zamówiłem skodę octavię RS. Ostatnio dzwonił sprzedawca, że będzie w kwietniu przyszłego roku. Pomijając długi czas oczekiwania, co myślicie o jakości samochodów, które będą wyprodukowane w czasie tego zamieszania?” – dopytuje się na forum SkodaClub.pl uczestnik dyskusji „czas oczekiwania”. Wśród dyskutantów dominują minorowe nastroje. Złożyli u dilerów Skody zamówienia na nowe auta, wpłacili zaliczki i teraz czekają, kiedy siądą za kierownicą. Wygląda, że nieprędko.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Aut nie dowieźli"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021